دات نت نیوک
تاریخ : در تاریخ 11/25/2015 15:00:53 نویسنده: maryam_hhd@yahoo.com
گلهای فضایی در باغ ایستگاه فضایی


صبح روز 16 نوامبر(25 نوامبر) فضانورد ساکن ایستگاه فضایی، کیجل ان. لیندگرن، سیستم رشد وتولید گیاهی به نام وِجی(Veggie) را فعال ساخت

این برای نخستین بار است که رشد محصولات گل دار در آزمایشگاه مدار ی ایستگاه فضایی موردآزمایش و بررسی قرار میگیرد. در این آزمایش از دانه های گل آهاری استفاده می شود که می تواند اطلاعات ارزشمند  را درباره دیگر گیاهان گلداری که می توانند در فضا رشد کنند، بدهد.

رشد محصولات گلدار نسبت به رشد دادن سبزیجاتی همچون کاهو بسیار چالش برانگیزتر است چراکه نور و شرایط محیطی برای آنها بسیار حساس تر و بحرانی تر است

لیندگرن، نورهای ال ای دیِ آبی، سبز و قرمز را روشن و سیستم های آب و مواد غذایی را در وِجی، فعال خواهد کرد و پس از آن رشد گیاه را مورد بررسی و بازبینی قرار خواهد داد.  گل های آهاری در طی 60 روز رشد می کنند که این تقریبا دوبرابر مدت زمان لازم برای رشد کاهوویی است که در ایستگاه چندین وقت پیش رشد کرد.

در طی سیکل رویشی، نورهای ال ای دی برای 10 ساعت روشن و 14 ساعت خاموش خواهند بود . تا شرایطی برای گلدهی فراهم آید. بدین ترتیب برای سال نو میلادی ایستگاه فضایی شاهد  گل های آهاری خواهد بود.

.این بررسی ها و نایج آنها می تواند به پیشرفت دانش ما در رابطه با سیستم وِجی به عنوان یک "باغ درون مداری" برای چگونگی رشد دیگر گیاهان از جمله گیاهان میوه دار با استفاده از این سیستم در فضا، کمک های شایانی بکند.


1394/09/04 03:00:53 ب.ظ
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی